Вторник, 14 Май 2024

Бяла победи като гост Етър 64 в отложена среща от женското първенство по хандбал

Публикация   16:09     04 Март, 2022 /     akcent.bg   /     294

Бяла води в класирането с 18 точки, но има два мача повече пред шампиона Свиленград

Отложена среща от 9-ия кръг на женското хандбално първенство на България:

Етър 64 (Велико Търново) - Бяла - 26:36  (8:17)

Отборът на Бяла победи Етър 64 с 36:26 в отложена среща от деветия кръг на женското хандбално първенство на България, която се игра в Габрово.

Новакът в елита имаше превъзходство през целия двубой. Гостенките поведоха с 8:3 малко преди средата на първото полувреме, а на почивката имаха аванс от 17:8.

Тимът на Бяла записа двуцифрена преднина за първи път при 21:11 в 36-ата минута и до края контролираха мача.

За победителките 11 гола реализира Христина Бабий, а 7 добави Соня Богданова.

За Етър се отличиха Миглена Христова с 9 и Мария Спиридонова със 7 попадения.

Бяла води в класирането с 18 точки, но има два мача повече пред шампиона Свиленград, който е втори с 14 точки и Етър с 12 точки на третата позиция.

Тагове : Бяла , хандбал ,