Четвъртък, 9 Май 2024

Боряна Калейн е четвърта в многобоя на световното първенство в Япония

Публикация   07:24     31 Окт, 2021 /     akcent.bg   /     339

Боряна Калейн се нареди на четвърто място и в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в Китакюшу (Япония). Татяна Воложанина, за която това беше дебют в шампионат на планетата, се нареди на седмо място.

Калейн събра 102.450 точки и отново остана в подножието на медалите. Тя допусна грешка в съчетанието с бухалки, в което изпусна уред и получи 25.850 точки. На лента Калейн получи 22.500. За съчетанието си с топка българската гимнастичка получи 27.700, а на обръч - 26.400.

За Калейн това е второ поредно четвърто място в многобой на световно първенство, след като завърши на същата позиция и в Баку преди две години. Тя записа общо четири класирания на четвърто място на световното в Япония. На финалите на отделните уреди Калейн беше четвърта на обръч, топка и бухалки.

Воложанина не допусна грешки в съчетанията си и завърши на седмо място в многобоя в дебюта си с 96.600. Тя получи 24.700 на топка, 24.600 на обръч, 25.200 на бухалки и 22.100 на лента.

Шампионка в многобоя стана Дина Аверина. Рускинята спечели световна титла в многобоя за рекорден четвърти път, като изпревари българките Мария Гигова и Мария Петрова, както и сънародничките си Евгения Канаева и Яна Кудрявцева. Аверина си тръгва от Япония с пет златни медала, а в кариерата си вече има общо 18 златни отличия от световни първенства, с което подобри рекорда на Канаева от 17.

Втора в многобоя със 105.300 остана Алина Харнаско (Беларус), а на трето място се нареди Арина Аверина със 103.200.