„Като повишихме събираемостта на данъците и спряхме течовете, в бюджета се появиха 2 млрд. за 4 месеца. Демек на година може да се появяват между 6 и 8 млрд. лева. Това съобщи пред бТВ Асен Василев, един от лидерите на "Продължаваме промяната". Става въпрос за пари, които просто не изтичат. С 8 млрд. ние можем да си оправим „Хемус“, може да инвестираме спокойно в образованието, за да няма нужда от частни учители, да си оправим болниците и инфраструктурата и да ни останат за всички други приоритети“, каза той, но не обясни, например, защо ремонтите и изграждането на пътища навсякъде страната бяха спрени и къде са отишли двата появили се милиарда.
По думите му това е дясна мярка за правене на леви политики, каквото са казали още от преди това.
Според него самият бизнес вече гледа как да работи по-добре и как да прави по-добър продукт. „Това освобождаване на хората да работят, доведе до 10% растеж, което не се е случвало от 1997-8 година насам“, каза той.
По думите му сега ще видим голям растеж на икономиката.
"Увеличихме програмата за енергийни помощи с 84 милиона. Още юни месец ускорихме ремонта на каскадата в Чаира и "Белмекен-Сестримо". Третотоо нещо, което направихме, ускорихме и завършването на българо-гръцката газова връзка, на половин цена от Азербайджан", съобщи пред бТВ Асен Василев, един от лидерите на "Продължаваме промяната" какво е предприело служебното правителство, за да облекчи натиска от високите цени на енергоносителите.
"Почти невъзможно е да се лицензира площадката на АЕЦ "Белене" при въведените нови условия. Затова най-евтиният начин е да се изградят допълнителни мощности на площадката на АЕЦ "Козлодуй", каза още той.
„Увеличихме пенсиите, дадохме пари за култура и образование и междувременно намалихме бюджетния дефицит“, подчерта Василев.
Той коментира и присъединяването ни към Еврозоната. „Това трябва да стане на 1 януари 2024 година. Докато бях министър подготовката вървеше. Трябва между сега и 1 януари 2024 година в обществото да се обсъди какви са плюсовете и минусите и как да се обновят цените. Мислим цените да са двойни в даден период и в левове и в евро, за да може да няма после спекулации“, каза Василев.
Бившият финансов министър е категоричен, че трябва да има публичен дебат преди това
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай