Неделя, 28 Април 2024

„Дунав завинаги“ изпусна да обърне „Липник“ в последния мач от осмия кръг на Английската лига в Русе

Публикация   19:49     28 Апр, 2012 /     akcent.bg   /     440

Пролетният дял на Английската мидуийк лига в Русе е на път да бъде преполовен. Единствено ураганния вятър в сряда вечерта успя да обърка отчасти програмата и графикът на провеждане на срещите. Точно 69 са изиграните мачове до момента, като отложените три двубоя от сряда най-вероятно ще бъдат насрочени още за идната седмица. В четвъртък вечерта „Експресо“ обърна „Сокол“, след като изоставаше с 0:1 на полувремето. Гол на Теодор Минков бе дал надежда на „соколите“ за изкачване в таблицата, но Ирхан Хашимов и по два пъти Алекс Ангелов и Момчил Воденичаров оформиха крайното 5:1 за бойкия тим от квартал „Родина“.

Последва категоричен успех на „Дунав 2010“ над „Хиените“. „Кръстоносците“ се завърнаха след посещение на „Ел класико“ през почивните дни, за което вече писахме. Разходките из каталунската столица и пътят дотам и обратно обаче не им попречи и те демонстрираха завидна свежест. Те стигнаха до убедителното 5:1 след попадения на Ивайло Иванов – Точката, Мартин Нацев, Самир Мъстънов – Бечо и два на д-р Симеон Симеонов, а за „Хиените“ се разписа Петър Цанков. До зашеметяващ обрат бяха много близо момчетата от „Дунав завинаги“ в последния мач от кръга. Те изоставаха с 0:4 от „Липник“ на полувремето след голове на Кирил Фурнигов, Павлин Добрев, Мирослав Марков и Александър Ангелов. Пред втората част обаче те обсадиха вратата на противника и го доближиха след попадения на Александър Стефанов и братята Николай и Александър Владимирови. В последните минути обръчът се свиваше все повече, а ударите на феновете следваха един след друг. До нов гол обаче не се стигна и „Дунав завинаги“ отстъпи с 3:4.