Понеделник, 20 Май 2024

“Аристон“ разгроми „Динамо“ в Букурещ

Публикация   19:38     28 Март, 2012 /     akcent.bg   /     584

Треньорите на румънците изумени от рецитала на младите възпитаници на Тодор Тодоров

Във вторник в румънската столица се изиграха поредните контроли между формации на „Динамо“ Букурещ и русенския „Аристон“. Те се проведоха на покрит терен с изкуствена настилка, намиращ се в новопостроения спортен парк на „червените кучета“, включващ футболни игрища с изкуствена и естествена трева, както и площадки за тенис на корт на обща площ около 27 000 квадратни метра. Преди срещите директорът на ДЮШ на „Динамо“ Йон Молдован лично представи на своите гости базата, в която има още фитнес, спа, хотел и ресторант. Срещата при децата родени през 2003 г. приключи с впечатляващото 8:3 за русенци, като особено през второто полувреме имаше индикации головете във вратата на домакините да станат пое двойно. Въпреки, че румънците посрещнаха с нужния респект своите гости и демонстрираха, че са запознати с резултатите на 8-годишните деца на „Аристон“, които през последната година и половина от 16 мача в северната ни съседка имат 16 победи, младите играчи на „Динамо“ успяха да се противопоставят на русенските си връстници единствено през първата част, в края на която изоставаха само с 2 гола. На срещата присъстваха още 6 треньори от школата на един от най-добрите отбори отвъд Дунава, като всички бяха категорични, че в тази възраст в тяхната страна няма толкова силен тим. Те останали много учудени от факта, че децата са само от един град, а един от тях дори помислил противника  за  национална гарнитура на България. Въпреки всичко румънските ни съседи са приели русенските си гости като рави и е нямало и помен от високомерие и чувство за надмощие на голям клуб. Голмайстори за „Аристон“ в тази среща са Дани Павлов с 3 гола, Алекзандър-Борис Синабов с 2 гола, Константин Митев също с 2 гола и Димитър Тодоров с 1 гол. При набор 2002 се получи един равностоен и изпълнен с динамика двубой. Там румънците успяха да вземат реванш, като мачът приключи при 2:0 в тяхна полза. Срещите се играха в 2 полувремена от по 25 минути. Контролите между различни гарнитури на двата клуба ще продължат през април и май.