След като наводниха официалните канали с версията, която ни налагат да приемем, сега още 12 почтени експерти оспорват официалните версии на мейнстрийм медиите за епидемията от коронавирус.
Д-р Волфганг Водарг, немски пулмолог, политик, бивш председател на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа. През 2009 г. той поиска разследване на лица в ЕС за конфликт на интереси, свързан със заболяванията от т.нар. свински грип: „Някои учени ухажват политиците, за да получат пари. Това са учени, които плуват в мейнстрийма, за да вземат своя пай от него. В момента липсва рационален поглед към нещата. Би трябвало да задаваме въпроси като „Как разбрахте, че този вирус е опасен?“, „Как беше преди?“, „Нямахме ли същото лани?“, „Това нещо ново ли е?“ Такъв поглед липсва.“
Д-р Сухарит Бхакди - микробиолог, професор в университета „Йоханес Гутенберг“ в Майнц, ръководител на Института за медицинска микробиология и хигиена:
„Правителствените мерки срещу COVID-19 са гротескни, абсурдни и много опасни. Страхуваме се, че един милион инфекции от новия вирус ще доведат до 30 смъртни случая на ден през следващите 100 дни. Но не осъзнаваме, че продължителността на живота на милиони се съкращава. Ужасяващото въздействие върху световната икономика заплашва съществуването на безброй хора; а също, отказва се лечение на действително нуждаещи се, отменят са операции, клиниките се изпразват, болничният персонал намалява. Всичко това ще се отрази дълбоко върху цялото общество. Тези мерки водят до самоунищожение и колективно самоубийство, следствие от натрапвания ни призрак.“
Д-р Джоел Кетнър, професор по обществено здравеопазване и хирургия в университета в Манитоба, Канада, директор на Международния център по инфекциозни болести:
„Никога не съм виждал подобно нещо. Не говоря за пандемия, защото зная 30 - по една всяка година. Нарича се грип. Познавам и други вирусни респираторни заболявания, макар не винаги да знаем произхода им. Но никога не съм виждал реакция като сегашната и се опитвам да разбера защо. Притесняват ме публичните послания, страхът да не се влиза в контакт с хората… В провинция Хубей, действителният брой на докладваните случаи е 1 на 1000 души, а реалният брой на смъртните случаи е 1 на 20 000. Това помага ли да се разберат нещата...“
Д-р Джон Йоанидис, професор по здравни изследвания и политики, директор на Изследователския център за превенция и съ-директор на Мета-научния иновационен център в Станфорд (METRICS); главен редактор на European Journal of Clinical Investigation. Като лекар, учен и автор е публикувал многобройни статии за събиране на достоверни доказателства в медицината, епидемиологията и клиничните изследвания. Той установява, че голяма част от публикуваните изследвания не отговарят на утвърдените научни стандарти за доказателства: „Повечето здравни системи имат ограничени възможности за тестване... Единственият случай, при който цялата затворена общност бе тествана, е на кораба Diamond Princess. Смъртността на карантинираните е 1%: но това са преобладаващо възрастни хора, при които смъртността от Covid-19 е много по-висока... Но дори смъртността от някои леки или от обикновена настинка типове коронавируси, известни от десетилетия, може да достигне до 8%, когато са заразени възрастни хора в старчески домове... Това, което се знае е, че грипът този сезон изглежда е по-остър от обикновения. Пред фиаско ли сме? Вземаме решения за овладяване пандемията на коронавируса без да имаме надеждни данни.“
Д-р Йорам Лас, израелски лекар и политик, бивш генерален директор в Министерство на здравеопазването: „Италия е известна с огромна заболеваемост от респираторни проблеми, три пъти повече от всяка друга страна в Европа. В САЩ около 40 000 души умират през грипния сезон, а досега от коронавируса са починали 40-50 души, повечето – в старчески домове... Всяка година повече хора умират от обикновен грип в сравнение със сегашните случаи от коронавирус. Забравяме много добър пример: свинският грип от 2009 г. - до днес няма ваксинация срещу него. Но по онова време нямаше Facebook или още бе в зачатък. За разлика от свинския грип, коронавирусът днес е вирус с public relations.“
Д-р Пиетро Вернаца, професор по здравна политика и инфекциозни заболявания в кантонална болница "Св. Гален", Швейцария: „Достоверни данни от Италия сочат, че около 85% от инфекциите са станали, без да бъдат забелязани; 90% от починалите са на възраст над 70, а 50% - над 80 години. Според сп. Science в Италия умира един от диагностицираните десет души, което статистически е един на 1000 заразени. Всеки случай е трагичен, но грипният сезон засяга най-вече възрастни хора... Като затваряме училищата, предотвратяваме по-бързото имунизиране на децата. А трябва по-добре да интегрираме научните знания в политическите решения.“
Д-р Франк Улрих Монтгомери, рентгенолог, бивш президент на Германската медицинска асоциация и заместник-председател на Световната медицинска асоциация: „Не съм привърженик на затварянето. Чудя се кога ще се върнем към нормалното? Не може да се държат училища и детски центрове затворени до края на годината. Италия наложи блокаж, но разпространението на вируса не се забави; има обратен ефект.“
Д-р Хендрик Щтреек, професор по вирусология и директор на Института по вирусология и ХИВ изследвания в университета в Бон: „Новият патоген не е толкова опасен, дори по-малко опасен от Sars-1. Sars-CoV-2 се разгръща в горната част на гърлото и следователно е много по-заразен: вирусът прескача от гърло в гърло... Смъртните случаи от Sars-CoV-2 в Германия са изключително при възрастни хора. В Хайнзберг, например, 78-годишен мъж умира от сърдечна недостатъчност. Но понеже е бил инфектиран и от Sars-2, попада в статистиката на Covid-19. Въпрос е дали не би умрял и без Sars-2?“
Д-р Янис Русел и колектив, изследователи от Института по инфекции в Средиземноморието (Institut Hospitalo-universitaire Méditerranée Infection), Марсилия, провеждат за правителството на Франция изследване върху смъртността от коронавирус в рамките на програмата „Инвестиции за бъдещето“: „Проблемът със SARS-CoV-2 е надценен: 2,6 милиона души ежегодно умират от респираторни инфекции в сравнение с по-малко от 4000 смъртни случая от SARS-CoV-2. Смъртността от SARS-CoV-2 в страните от ОИСР е 1.3%, докато смъртност от обикновени коронавируси, идентифицирани при пациенти в публичните болници на Марсилия (Assistance Publique - Hôpitaux de Marseille), е 0.8% между 1 януари 2013 г. и 2 март 2020 г.“
Д-р Дейвид Кац, директор на Изследователския център за превенция към Йейлския университет, САЩ: „Дълбоко съм загрижен, че социалните, икономическите и здравните последици от този почти пълен срив на нормалния живот - училищата и предприятията са затворени, събиранията са забранени - ще бъдат вероятно дълготрайни и по-пагубни от директните последици на самият вирус. Фондовата борса може да се възстанови с времето, но много бизнеси - никога. Безработицата, обедняването и отчаянието могат да доведат до резултати, които преди всичко ще бъдат бичове за общественото здравеопазване.“
Майкъл Т. Остерхолм, директор на Центъра за инфекциозни заболявания към Университета в Минесота: „Помислете за последиците от затварянето на офиси, училища, транспортни системи, ресторанти, хотели, магазини, театри, концертни и спортни зали, и други, за неопределено време и за всичките тези хора останали без работа, на социални помощи. Резултатът би бил не просто депресия, а пълен икономически срив, много преди да е готова ваксината или да се придобие естествен имунитет.“
Д-р Петер Гьотше, професор в Клиничния център към университета в Копенхаген: „Основният ни проблем е, че никой няма да понесе отговорност от наложените драконовски мерки. Нашите политици и факторите в здравеопазването се престарават повече, отколкото трябва. По време на грипната пандемия през 2009 г. нямаше такива драконовски мерки... Не може да затворим целия свят за постоянно. Ако се окаже, че епидемията отшумява, ще има опашки от хора, които ще искат кредити. И може да се обзаложим, че следващият път отново ще бъдат наложени драконовски мерки...“
Превод: д-р Радко Ханджиев
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай