Сряда, 15 Януари 2025

Производство на българско кисело мляко ще стартира в Баянхогор, Монголия

Производство на българско кисело мляко ще стартира в Баянхогор, Монголия
Публикация   03 Фев, 2020   /     akcent.bg   /     979

Предстои въвеждането в експлоатация на първата по рода си инсталация за пастьоризиран яйчен меланж в монголската столица Улан Батор

   Възможностите за развитие на двустранните отношения между област Русе и провинция Баянхонгор в сферата на зеленчукопроизводството и животновъдството бяха обсъдени по време на среща между областния управител Галин Григоров и първия съветник на посланика на Монголия в София Бямбадорж Болдбаатар.

   В тази връзка беше коментирана идеята български фирми да подпомогнат изграждането на нови оранжерии, консервени предприятия и специализирани хладилни помещения за съхраняване на продукцията.

   Предвижда се и стартиране на производство на българско кисело мляко в Баянхогор, като първоначално то ще бъде използвано за нуждите на детски градини, училища и болници.

   Още в началото на следващата седмица предстои въвеждането в експлоатация на първата по рода си инсталация за пастьоризиран яйчен меланж в монголската столица Улан Батор. Инвестицията се осъществява благодарение на техническите решения на русенска фирма.

   Туризмът също е сред приоритетните сфери на развитие. За да бъдат обсъдени предстоящите стъпки в тази сфера се очаква през месец март да се проведе среща между областния управител Галин Григоров и губернатора на провинция Баянхогор.

   В днешната среща участваха още и представители на Баянхогорска област.

   Припомняме, че през октомври 2018-та година беше подписан меморандум за сътрудничество между двете области. От тогава до сега се е реализирал обмен на медицински специалисти между УМАБЛ „Медика – Русе“ и Университета по традиционна медицина в Улан Батор, а също така е била предоставена и техническа помощ от наша страна в сферата на хранително-вкусовата промишленост.

Тагове : кисело мляко ,


Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha