Понеделник, 20 Май 2024

„Дунав 8806“ загря за „Купа Оргахим“ с 66:46 срещу "Рилски спортист"

Публикация   19:17     05 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     338

Русенският „Дунав 8806“ постигна очаквана победа при гостуването си на „Рилски спортист“ в мач от 20-ия НБЛ при жените в местната „Арена Самоков“. Георги Божков започна със Зорница Костова, Шарел Алън, Ейдриен Джонсън, Теодора Ангелова и Христина Минкова. Началото за „сините феи“ бе ударно, като те отбелязаха първите 8 точки в мача. След това обаче домакините успяха да намалят изоставането си и след 10 минути игра таблото показваше 12:10 за тима от Русе. През втората четвърт „Дунав 8806“ бе по-убедителен и започна бавно, но сигурно да увеличава аванса си. Така на почивката двата тима се оттеглиха при 34:27 за гостите. За разлика от колежката си Красимира Банова, Божков даде равен шанс за изява на почти всички свои баскетболистки, като единствено Цветомира Шаренкапова не се включи. По-голямата свежест в русенските редици си каза думата и преднината на „сините феи“ не спря да нараства. Те бяха по-добри и в оставащите две части и логично натрупаха 20 точки разлика в своя полза за крайното 66:46.

С най-много точки за „Дунав 8806“ се отличи Ейдриен Джонсън – 24, добавяйки и 6 борби. С по 10 точки и 9 борби завършиха Шарел Алън и Диана Войнова. Също с 9 овладени топки се отличи и Христина Минкова, която реализира и 8 точки в коша на „Рилски спортист“.

С този успех русенския отбор събра 33 точки /16 победи и 1 загуба/ и е на върха във временното класиране на НБЛ при жените с 2 точки пред втория „Нефтохимик 2010“. В следващия кръг момичетата на Георги Божков приемат именно бургазлийки на 19 февруари от 18:00 ч. в зала „Дунав“. Преди това обаче на 11 и 12 февруари залата в квартал „Здравец“ ще домакинства на мачовете от финалната четворка за „Купа България Оргахим“. Както вече съобщихме в полуфиналните сблъсъци в събота един срещу друг ще се изправят „Монтана 2003“ и „Нефтохимик 2010“ от 15:30 ч. и „Дунав 8806“ - „Левски“ София от 17:30 ч. Финалът е на другия ден от 17:30