Вече са ясни полуфиналите за „Купа Оргахим“

Публикация   02 Фев, 2012   /     akcent.bg   /     603

„Дунав 8806“ среща „Левски“, а „Нефтохимик 2010“ - „Монтана 2003“ в първия ден на битките за трофея в залата в квартал „Здравец“

След изиграването на вторите мачове от четвъртфиналите в сряда вечерта станаха ясни всички участници във финалния турнир за „Купа Оргахим“. Въпреки изненадващото равенство 82:82 в първата среща със „Славия“ в София, „Нефтхимик 2010“ отстрани „белите“ след 82:59 в своя полза в Бургас. Тимът на „Монтана 2003“ пък се бе подпечатал билетите за Русе още след победата в Самоков срещу местния „Рилски спортист“ с 63:55 и след 82:65 в своя полза в домашната си зала „Младост“ само узакони крайния си успех.

Най-добра от момичетата на Славко Димитров във втората среща със 17 точки и 5 борби бе бившата състезателка на „Дунав 8806“ Катя Кордова, която явно връща познатата си форма след продължителното възстановяване от контузия миналата пролет. Най-завързано бе положението в четвъртфинала между „Берое 07“ и „Левски“. Столичният тим имаше преднина от 13 точки след първия мач, но явно оргаизационните проблеми в старозагорския клуб са повлияли и възпитаничките на Дарин Великов претърпяха загуба и в своята зала „Общинска“ с 56:83.

Така освен домакина „Дунав 8806“, който заслужи директно класиране като водач в класирането на НБЛ при дамите, на 11 и 12 февруари в залата в русенския квартал „Здравец“ за „Купа Оргахим“ ще спорят отборите на „Левски“ София, „Нефтохимик 2010“ Бургас и „Монтана 2003“. Жребият определи в полуфиналите „сините феи“ да срещнат столичния син отбор, а тима от Северозападна България да се изправи срещу момомичетата на Петко Маринов. Очаква се програмата с часовете на провеждане на всяка срещите да се изясни до 3 февруари.