Понеделник, 20 Май 2024

„Дунав 8806“ обърна „Монтана 2003“ с 66:55

Публикация   19:15     30 Ян, 2012 /     akcent.bg   /     536

Русенки започнаха по-добре срещата. Ива Терзиева бе в стартовия състав на мястото на Зорница Костова, която до последно бе под въпрос заради висока температура, а останалите в петицата бяха Александра Кънчева, Христина Минкова, Шарел Алън и Ейдриен Джонсън. Баскетболистките на „Дунав 8806“ водеха играта в първите минути, но гостенките постепенно поизравниха темпото, което се отрази и на резултата. Бившата „дунавка“ Наталия Топалова стартира ударно, като реализира повечето от 16-те точки за своя тим през първата част. „Сините феи“ записаха с 2 повече след 10 минути игра, но най-интересното те първа предстоеше. През втората четвърт селекцията на Славко Димитров продължи възхода си и обърна резултата в своя полза. В един момент тима на „Монтана 2003“ поведе дори с 5 точки, но до почивката момичетата на Георги Божков успяха отново да излязат напред за 35:34.

Две основни състезателки, на които се разчита за борбата за отскочили топки под двата коша, Христина Минкова и Ейдриен Джонсън, натрупаха набързо лични нарушения, но Шарел Алън бе на висота и „Дунав 8806“ демонстрира отлична защита, с която успя да натрупа добър аванс. Зорница Костова се прояви като истински капитан на отбора и въпреки, че ден преди това е била повалена на леглото с висока температура, се включи отлично. През третата част гостенките успяха да реализират едва 6 точки срещу 12 за русенския тим.

През последната част домакините не си позволиха ново отпускане и си подсигуриха 15-та победа в шампионата на НБЛ при дамите с крайното 66:55. С най-много точки за русенки – 23, както и 7 борби и 4 откраднати топки се отличи американката Ейдриен Джонсън, а 21 точки отбеляза сънародничката й Шарел Алън, която добави и 11 борби за дабъл дабъл. Зорница Костова записа 11 точки и 5 откраднати топки, а Теодора Ангелова реализира 7 точки. С 8 борби и 4 точки завърши опитната Христина Минкова.
   От „Монтана 2003“ най-резултатна бе Наталия Топалова с 18 точки, а първи минути за сезона записа друга    бивша състезателка на „Дунав 8806“ Катя Кордова, която отбеляза и 4 точки.