Футболистите на „Дунав“ с нова победа

Публикация   21 Апр, 2019   /     akcent.bg   /     654

Футболистите на Дунав – Русе постигнаха нов успех при домакинския си мач от 30-тия кръг на Първа професионална лига. Русенци спечелиха с 2:0 срещу отборът на Локомотив Пловдив в поредната среща от плейофите за оставане в лигата.  Герой за русенци се превърна Драгош Фирцулеску, който отбеляза и попадения в мрежата на "смърфовете".

Самата среща започна мечтано за домакините. Още във втората минута Исмаил Иса намери Светослав Ковачев в наказателното поле, където младият футболист бе съборен от Лукас Масоеро, а главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа и директен червен картон за бранителя. Зад топката застана Драгош Фирцулеску, който без проблем откри резултата на стадиона в Русе.

Така, играчите на Людмил Киров продължават добрата си серия в плейофите записвайки четвърти пореден мач без поражение.