Петък, 20 Септември 2024

Мъжкият "Дунав" отстъпи в Шумен

Мъжкият
Публикация   19 Окт, 2015   /     akcent.bg   /     174

"Дунав" не успя да стартира по най-добрия начин сезон 2015/2016 на баскетболното първенство на "А" група при мъжете. Момчетата на Руслан Русев отстъпиха на "Шумен" с 66:71 (10:11, 11:19, 10:22, 35:19) в залата в русенския квартал "Здравец".

Двубоят започна равностойно, като водачеството се сменя няколко пъти през първата част. В нейния край все пак гостите успяха да поведат с 1 точка за 11:10 в своя полза.

Те подновиха играта ударно и поеха инициативата. До края на втората част авансът им се увеличи, като почивката дойде при 30:21 в тяхна полза.

Сценарият бе подобен и през третата част. Гостите бяха по-прецизни и се възползваха от грешките на младите русенци, което направи разликата 21 точки за 52:31 в тяхна полза 10 минути преди края.

През последната част дунавци тръгнаха на финален щурм, но силите им не стигнаха за обрат и те отстъпиха с крайното 66:71.

Николай Титков вкара 24 точки за "Дунав", а Андреан Атанасов добави 10 т. За победителите най-резултатен бе Калоян Георгиев с 13 т., а Янко Янков записа 12 т.

В следващия кръг русенският състав гостува на "Икономически университет" във Варна на 25 октомври от 17 ч.