Петък, 20 Септември 2024

„Дунав 8806“ предреши изхода от 1/4-финала за Купата

Публикация   05 Фев, 2015   /     akcent.bg   /     617

„Дунав 8806“ победи очаквано при гостуването си на „Рилски спортист“ със 76:48 (23:10, 18:12, 21:13, 14:13) в първи мач от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България по баскетбол при жените. Двубоят се игра в зала „Арена Самоков“ в югозападния град.

Срещата бе равностойна само в първите няколко минути. Домакините дори повеждаха на два пъти. След 10 минути игра обаче изоставаха с 13 точки за 10:23. Авансът на дунавки продължи плавно да нараства и на полувремето вече бе 19 точки за 41:22.

След почивката „сините феи“ продължиха да надиграват своя съперник и без особени проблеми оформиха крайното 76:48, с което на практика решиха изхода от 1/4-финала.

За русенския състав Кристина Сантяго завърши с 22 точки, а Зорница Костова добави 12 точки, 8 борби и 5 асистенции. За домакините най-резултатна бе Клеандра Робъртс с 13 точки, а Вероника Джикова записа  с една по-малко - 12.

Втората среща от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България, в която „Дунав 8806“ приема „Рилски спортист“ е на 10 февруари, вторник, от 18 ч. в залата в русенския квартал „Здравец“. Междувременно от 18:00 ч. на 8 февруари, неделя, на същото място двата състава се срещат в мач от първенството на НБЛ- жени.

Припомняме, че според тегления предварително жребий за надпреварата за Купата, крайният победител от тази двойка среща след това „Хасково 2012“ в битка за място на финала. Разпределението на първите 4 места в турнира ще се случи на 28 февруари и 1 март в Бургас.