Петък, 20 Септември 2024

"Лудогорец" разгроми "Литекс" с 4:1 в Разград

Публикация   22 Септ, 2014   /     akcent.bg   /     438

Без особени усилия "Лудогорец" спечели с разгромното 4:1 битката с "Литекс" за третото място във временното класиране на А група.

Шампионите доминираха изцяло в мача от деветия кръг и можеха да направят успеха си още по-убедителен.

Възпитаниците на Георги Деменджиев откриха резултата още в 12-ата минута чрез Марселиньо, а в последните секунди преди почивката Михаил Александров удвои с ефектно попадение.

Юнес Хамза реши всичко в 63-ата минута, а Вандерсон вкара четвърти гол в последната минута от редовното време. В продължението концентрацията на "Лудогорец" липсваше и Данило Асприля отбеляза почетното попадение за "Литекс".

Тимът от Разград вече заема трета позиция с 18 точки, зад ЦСКА (20) и "Берое" (18), докато оранжевите остават четвърти с 16.

Двата състава си размениха по няколко безобидни атаки, преди домакините да открият головата си сметка. Даниел Абало центрира отляво и намери по перфектен начин връхлитащия Марселиньо, който с директен удар се разписа за 1:0.