Петък, 20 Септември 2024

Пети мач в Русе решава битката за титлата в НБЛ-жени

Публикация   30 Апр, 2014   /     akcent.bg   /     624

„Дунав 8806“ надделя над „Левски“ със 73:71 (18:13, 15:15, 19:19, 21:24) в мач номер 4 от финалите в НБЛ-жени и изравни серията на 2:2 победи. Двубоят се игра пред близо 600 зрители в зала „Универсиада“ в София. Немалка част от тях подкрепяха отбора от Русе.

Актуалните шампионки на България започнаха ударно срещата. Те нанизаха 11 точки в коша на софийския тим, преди той да успее да да запише точна стрелба. До края на първата част обаче домакините съкратиха изоставането си и таблото показваше 18:13 за „сините феи“.

Силните минути на „Левски“ продължиха и малко след подновяването на играта столичният отбор стигна до обрат за 23:21 в своя полза. Последваха равностойни минути, но малко преди почивката дунавки успяха отново да излязат напред за 33:28.

Момичетата на Георги Божков увеличиха още малко аванса си в първите минути на третата част. Преднината им варираше между 3 и 9 точки, а 600 секунди преди края таблото показваше 52:47 в тяхна полза.

Играта продължи при подобен сценарий, но 4:22 мин. преди финалната сирена „сините феи“ дръпнаха с 11 точки за 62:51. Столичният тим обаче отново намали изоставането си до 2 точки малко повече от 3 минути по-късно. Мачът продължи с традиционното надлъгване с нарушения. Този път обаче шампионките демонстрираха по-здрави нерви и стигнаха до заслужен успех.

Така двубоят за шампионската титла в НБЛ при жените е отново изравнен. Резултатът в серията е 2:2 победи, играе се до 3 успеха от 5 срещи. Петият решителен мач е на 3 май, събота, от 18 ч. в залата в русенския квартал „Здравец“.