Петък, 20 Септември 2024

„Дунав 8806“ отново отстъпва в борбата за титлата в НБЛ

Публикация   29 Апр, 2014   /     akcent.bg   /     383

„Дунав 8806“ загуби от „Левски“ с 57:63 (19:15, 12:15, 13:10, 13:23) в третия мач от финалите в НБЛ-жени и отстъпва с 1:2 победи в серията. Двубоят се игра в зала „Универсиада“ в София.

Кристина Сантяго откри резултата в мача с точна стрелба отблизо за 2:0 за гостите. В първите минути обаче играта вървеше кош за кош. 2 минути преди края на първата част все пак дунавки успяха да дръпнат със 7 точки за 17:10. Те продължиха да са напред в резултата до края на първата десетка, приключила при 19:15 в тяхна полза.

През втората четвърт домакините успяха да обърнат резултата в своя полза. Максималната преднина, до която стигнаха обаче бе 4 точки. Те на свой ред бе стопена и на почивката отново напред бяха дунавки за 31:30.

Шампионките продължиха да водят в резултата. Авансът им варираше от 1 до 6 точки, а 10 минути преди края таблото показваше 44:40 в тяхна полза.

Играта продължи при подобен сценарий и около 7 мин. преди финалната сирена „сините феи“ водеха. Столичният тим обаче постепенно изравни и 2 мин. преди края водеше с 1 точка за 55:54. Неточната русенска стрелба в последните минути реши обаче двубоя и „Левски“ победи с 63:57.

Така софийският „син“ отбор отново излезе напред в борбата за шампионската титла в НБЛ. Резултатът в серията е 2:1 победи за „Левски“, играе се до 3 успеха от 5 срещи. Чевъртият мач е на 29 април, вторник, от 17 ч. отново в столичната зала „Универсиада“.