Петък, 20 Септември 2024

"Дунав 8806“ продължава борбата за злато в НБЛ след успех в Стара Загора

Публикация   21 Март, 2014   /     akcent.bg   /     227

„Дунав 8806“ записа 16-та си победа в дамския баскетболен елит след успех с 80:47 (23:6, 20:9, 18:15, 19:17) над тима на „Берое“ в мач от 26-ия кръг на НБЛ-жени в зала „Общинска“ в Стара Загора.

Виолина Кочева и Зорница Костова отбелязаха първите 4 точки в двубоя. Русенският състав контролираше играта още в началото и бързо натрупа сериозен аванс. За първата част момичетата на Георги Божков записаха 23 точки и допуснаха едва 6 в своя кош.

Шампионките продължиха в същия дух и през втората четвърт. Още 8:30 минути преди почивката те вече бяха с 21 точки напред, а в края на полувремето таблото показваше 43:15 в тяхна полза.

След подновяването на играта Георги Божков продължи с ротацията и се постара да даде повече минути на почти всички свои състезателки. Това не попречи на дунавския аванс да се увеличи още малко за 61:30 10 минути преди края.

В последната четвърт мачът се доиграваше, а финалната сирена отчете 80:47 в полза на „Дунав 8806“.

Кристина Сантяго вкара 15 точки, Таня Чиров добави 13, а Шанте Еванс, Зорница Костова и Виолина Кочева записаха по 12.

Така два кръга преди края на редовния сезон „сините феи“ запазват всички шансове да изместят от първото място временния водач в НБЛ „Левски“. В следващия кръг от първенството на НБЛ-жени шампионките посрещат основния си съперник за титлата през последните 6 години „Нефтохимик 2010“ в залата в квартал „Здравец“ на 23 март, неделя, от 18 ч. Билетите за двубоя са в продажба в спортен магазин „Яко“ на улица „Константин Иречек“ 8 още от началото на седмицата. Те са с цени 3 и 5 лв.