Петък, 20 Септември 2024

„Дунав 8806“ отстъпи първото място след загуба в „синьото“ дерби

Публикация   20 Ян, 2014   /     akcent.bg   /     446

Баскетболистките на „Дунав 8806“ загубиха от „Левски“ с 59:71 (18:17, 13:24, 18:17, 10:13) в мач от 15-ия кръг на НБЛ-жени в столичната зала „Универсиада“.

Срещата започна равностойно. Първите точки дойдоха след точна стрелба отблизо на Радостина Димитрова за 2:0 русенския тим. Последваха няколко обрата, но разликата, която успяваха да направят двата отбора бе 4 точки. След 10 минути игра дунавки все пак бяха напред за 18:17 в своя полза.

Втората част се оказа решаваща за двубоя. Тя бе равностойна само за около минута и половина до 22:22. След това обаче „Левски“ записа серия от 13:0. До полувремето дунавки стигнаха единствено до намаляване на изоставането си на 10 точки за 31:41.

След почивката разликата продължи да се движи в подобни граници, като само веднъж „сините феи“ я стопиха до 7 точки. 10 минути преди края тя бе 9 точки за 58:49 за домакините.

В последната част русенският състав се хвърли за обрат. По-малко от 6 минути преди края изоставането му бе намалено до 6 точки, но във финалните минути столичният отбор действа по-съсредоточено и спечели със 71:59.

Така след загубата си в „синьото“ дерби в дамския баскетбол у нас „Дунав 8806“ отстъпи лидерството във временното класиране и остава на второто място с актив от 22 точки, с една по-малко от „Левски“. „Сините феи“ почиват в следващия кръг, а на 30 януари посрещат „Рилски спортист“ в залата в квартал „Здравец“.