Четвъртък, 16 Май 2024

Българските националки взеха медали от международен турнир по бокс в Сърбия

Публикация   00:37     14 Ян, 2014 /     akcent.bg   /     871

Ръководените от русенеца Павел Сяров национални състезателки по бокс се връщат с няколко медала от международно състезание в сръбския град Върбас, област Войводина. Там се проведе Третият турнир на нациите, в който се включиха 235 боксьорки от 23 страни.

Светлана Каменова взе златото в кат. до 57 кг. Любомира Гирова от БК”Първенец” спечели сребърен медал, след като загуби на финала от индийката Сиуи. В кат. до 60 кг. Деница Елисеева загуби на полуфинала от англичанката Чантъл Камерън и стана бронзов медалист. Никол Младенова също се връща от Сърбия с бронз. При жените медалистките ни от Световното първенство за девойки Габриела Димитрова и Венелина Поптолева срещнаха силни противнички и не успяха да участват в класирането за медали.