Смесената българо-румънска земеделска работна група обсъди развитието на птицевъдството в област Разград, област Русе и окръг Гюргево. Заседанието се проведе на 28.11.2013 г. в гр. Разград при домакинството на Областна администрация Разград.
Това беше второто за месец ноември заседание на Смесената българо-румънска земеделска работна група, организирано от Областна администрация Русе, Окръжен съвет Гюргево, Трансграничен Бизнесцентър „Данубиус“ и Асоциация Еврорегион „Данубиус“.
Заседанието ръководи от Айлян Карамехмедова, зам. областен управител на област Русе и зам. председател на Съвместната работна група. Иван Борисов, зам. областен управител на област Разград, представи накратко визията и основните приоритети на област Разград в птицепроизводството.
Сред гостите от румънска страна бяха Думитру Гаврила, заместник председател на Окръжен съвет Гюргево, Дорлин Палку – администратор на щраусова ферма „Сураки” и Бица Ръкман – член на Кооператив „Влашка 2006”, Габриел Ликсандру – кмет на община Кособа, Виорел Йосиф – кмет на община Събърени и Тудор Флоря – кмет на община Градинари.
Представители на Областна администрация Русе и Окръжна администрация Гюргево, Дирекциите по безопасност на храните, Дирекциите по земеделие и Дирекциите към Държавен фонд „Земеделие” от Русе, Гюргево и Разград обсъдиха състоянието, тенденциите и проблемите в областта на птицевъдството и възможностите за преодоляването им.
Темата: „Птицевъдството – производство, технологии на отглеждане, реализация, възможности за подпомагане” за област Разград беше представена от Ибрахим Яхов, директор на Областна дирекция по безопасност на храните – Разград, а за област Русе от д-р Атанас Атанасов, представител на Областна дирекция по безопасност на храните – Русе.
Лозанов, изпълнителен директор на фирма „Пилко” ЕООД, гр. Разград сподели добри практики и проблеми при отглеждане на птиците.
Участниците в заседанието споделиха вижданията си за подобряване състоянието на птицевъдството от двете страни на река Дунав и възможните съвместни действия за подобряване конкурентоспособността на този отрасъл.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай