Четвъртък, 19 Септември 2024

Само победи на боксьорките от „Русе“ в първия ден от турнира за купа „България“ при жените

Публикация   06 Ноемв, 2013   /     akcent.bg   /     395

Петте представителки на боксов клуб „Русе“, които излязоха на ринга в надпреварата за купа „България“ в първия състезателен ден, постигнаха победи. Това съобщи изпълнителният директор на клуба Илия Сяров.

Домакин на турнира е Кърджали. Боксов клуб „Русе“ участва с общо седем състезателки при жените и с три – при девойките.

При по-младите боксьорки русенката Йонона Йорданова надделя с явно превъзходство над Айсиен Ридванова от Разград в категория до 46 кг. Представителката на „Русе“ Николета Иванова победи Стела Христова от Ямбол.

При жените Марина Буюклиева в категория до 51 кг слезе от ринга като победител от срещата със Симона Митева от Ямбол. Стойка Петрова в категория 54 килограма преодоля Анна-Мария Симеонова от „Славия“. Състезателката на клуб „Русе“ в категория плюс 81 кг Елена Турчин също преминава на следващия етап от турнира след среща с Траяна Арсова от Хасково.

Турнирът по бокс за купа „България“ при жените и девойките ще продължи до 8 ноември.