Четвъртък, 19 Септември 2024

"Лудогорец" се пораздвижи с 4:1 над "Дунав" (Русе) за Купата на България

Публикация   10 Окт, 2013   /     akcent.bg   /     205

"Лудогорец" постигна очаквана и напълно безпроблемна победа с 4:1 срещу втородивизионния "Дунав" (Русе) в отложен първи мач от първия кръг за Купата на България.

С изключително спокойствие и през по-голямата част видима апатия отборът от Разград направи добра тренировка, с която си гарантира място в следващия кръг и обезсмисли реванша в Русе в събота.

Футболистите на Стойчо Стоев вкараха по два гола в двете полувремена чрез Мишел Платини, Марселиньо, Александър Барт и Дани Абало. "Дунав", който се намира в зоната на изпадащите в Б група и има само една победа през сезона, вкара почетен гол чрез Диян Димов в 65-ата минута.

"Лудогорец" откри резултата в 16-ата минута, когато Мичел Бургзорг проби по лявото крило, надбяга двама бранители на гостите и центрира във вратарското поле, където Мишел Платини от трудна позиция прати топката във вратата.

Десет минути преди края на първото полувреме шампионите удвоиха чрез Марселиньо. След центриране от ълов удар Платини отклони топката с глава към своя сънародник, който отблизо без проблем реализира.

В 41-ата минута "Дунав" беше много близо до попадение. Владимир Каптиев излезе на отлична позиция и отправи добър удар, но топката срещна страничната греда.

През втората част двубоят продължи в същото темпо. В 54-ата минута "Лудогорец" вкара нов гол от ъглов удар. Александър Барт надскочи защитниците на "Дунав" и с глава направи 3:0.

Десет минути по-късно "Дунав" все пак вкара почетно попадение. Капитанът Димов отправи силен удар от 25 метра, а младият вратар на "Лудогорец" Аргилашки не се намеси убедително и позволи топката да се озове в мрежата.

В 76-ата минута влезлият като резерва Дани Абало оформи крайния резултат. Той вкара топката на празна врата след подаване на Марселиньо.