Петък, 20 Септември 2024

„Дунав 8806“ среща „Хасково 2012“ във финала в Димитровград

Публикация   10 Окт, 2013   /     akcent.bg   /     404

„Дунав 8806“ излиза срещу тима на „Хасково 2012“ във финала на турнира за Купата на кмета на Димитровград. Четири представители на дамския баскетболен елит мерят сили в надпреварата.

„Дунавки“ срещнаха „Рилски спортист“ в полуфиналната фаза. Те започнаха по-добре срещу подсиления състав от Самоков, но техният съперник успя да изравни играта и дори поведе за 19:16 в своя полза в 10-та минута. След още 10 разликата дори вече бе 8 точки за тима на опитния треньор Иван Лепичев.

След почивката обаче русенският състав започна бавно, но сигурно да наваксва изоставането си и стигна до крайния успех с 81:67.

Шанте Еванс бе най-добра в състава на „Дунав 8806“ с 24 точки и 8 борби, а Радостина Димитрова записа 23 точки.

За „Рилски спортист“ Теодора Динева реализира 16 точки, а Стефка Митева и Наталия Топалова добавиха по 10.

Преди този мач „Хасково 2012“ надделя над „Берое“ Стара Загора с 65:56 в другия полуфинален мач от турнира.

Днес, 10 октомври, от 17:00 ч. момичетата на Георги Божков срещат амбициозният хасковски отбор във финала на надпреварата, а преди това от 15 ч. старозагорки играят с „Рилски спортист“ в „малкия“ финал за третото място.