Петък, 20 Септември 2024

Боби Григоров е първи при Х-овете

Публикация   29 Септ, 2013   /     akcent.bg   /     459

Даниел Ковачев от Хоби кар е трети, ветеранът Румен Коев- четвърти

Снимки 1,2,3 Нерегистриран "маршал" тръгна да инспектира трасето, но бързо бе принуден да се покрие. Цецо в продължение на няколкостотин метра се оказа лидер, но по-късно сдаде първото място. Сред зрителите имаше и деца, и домашни любимци...

Точно преди старта на Х-совете, на трасето при Симовата мелница се появи нов "маршал". Улично куче се опита да пресече кръстовището, но виковете и освиркванията от страна на публиката го изплашиха и то, подвило опашка, бързо се изниза.

При Хиксовете Борис Григоров от тима на БАМС е победител в Серия 1 със Ситроен Ц2. Той даде средно време на 14 от общо 20 обиколки за 1:38:248, а най-доброто е 1:36.908. Втори се класира Даниел Ковачев Ситроен Саксо /АСК Стара Загора/ на 22.177 след победителя.

Третото място зае състезателят на Хоби кар Огнян Патенов с ВАЗ 2101, който  завърши на 50 секунди след Григоров.

Русенецът Цветомир Цанков малко след старта излезе начело, но още същато обиколка се загуби. Състезателят на АСК Стара Загора Моторспорт на два пъти влиза в бокса с явна повреда. Въпреки това успя да завърти 8 обиколки.

Ветеранът Румен Коев завърши четвърти с ВАЗ 2101. Този път Коев се състезава за Булкам рейсинг тим.

Михаил Симеонов от Булкам рейсинг тийм със Ситроен Ц2 е шести.