Четвъртък, 19 Септември 2024

България на полуфинал по волейбол за мъже след отлична победа над Германия с 3:1

Публикация   26 Септ, 2013   /     akcent.bg   /     445

България победи Германия с 3:1 (-28, 25, 22, 20) и се класира за 1/2-финалите на европейското първенство по волейбол за мъже в Полша и Дания. В зала "Ерго Арена" в Гданск българите прекършиха съперника, особено в третия гейм, а в четвъртия бяха направо безапелационни и ликуваха. Така селекцията на Камило Плачи си върна на немците за загубата с 2:3 в предварителната група на шампионата.
  Топреализаторът на европейското първенство до 1/4-финалите - Цветан Соколов, отново бе лидер на тима и след 35-те точки срещу Полша, сега наниза 29 (от тях 3 аса от сервис и 4 блокади) в мача с германците. С 16 (3 аса и 6 блокади!) се отличи Виктор Йосифов. Общо в мача българите направиха 14 успешни блокади (срещу 9 на немците) и 13 директни точки от начален удар (срещу 6).
  Съперник на нашите по пътя към битката за златото е съставът на Италия, който победи с 3:1 финландците. Двубоят е на 28 септември в Копенхаген.
  Другият полуфинал е Сърбия - Русия, след като двата тима отстраниха с по 3:1 съответно Белгия и Франция.