Четвъртък, 19 Септември 2024

Историческа победа! Европа е на колене пред подвига на Българлия!

Публикация   07 Септ, 2013   /     akcent.bg   /     430

Една малка страна показа на всички какво значи да тече в теб лъвска кръв!

Велика победа за историята накара волейболна Европа да се преклони пред България!!! Националките ни по волейбол направиха немислимото срещу шампиона на Стария континент Сърбия – победиха съседките ни с 3:2 гейма (23-25, 13-25, 25-22, 30-28, 15-13), след като губеха с 1:2 гейма и 19:24 в третия!!! Нещо повече, накараха треньорът на фаворитките Зоран Терзич да се кръсти и пляска по челото, когато виждаше как немислимото се случва, за да може тази среща да остане в историята на шампионата като една от най-паметните!

Първият гейм бе много равностоен, но при 23-21 сръбкините дръпнаха с 2 точки и запазиха преднината си. Във вторият бяхме равностойни до 5-5, след което ни смляха за 6:16 и загуба с 13-25. Тук почна феноменалният обрат на България. В третата част имахме преднина през почти цялото време, а силите на опонента стигнаха само да намали разликата от 6 на 3 точки в края – 25-22 за нас. Четвъртата част изглеждаше загубена – 8-16 при второ техническо прекъсване и 19-24 впоследствие. Да, но славните лъвици, изнесли страхотни мачове в световната лига не мислеха така. Обърнаха до 25-24 и само сбъркан сервиз ни лиши от още една точка, ала в крайна сметка всичко завърши щастливо – 30-28. В тайбрека рухналата психически Сърбия допусна да се откъснем, но постепенно намали разликата си до 10-11. България взе следващото разиграване и така точка за точки приключи гейма с  победа – 15-13.

Тази вечер великите лъвици играят с Полша, която спори с Чехия снощи.