Вторник, 23 Април 2024

Мъжкият отбор на СКТМ Дунав Русе ще зимува на върха във Висшата лига на България!

Публикация   16:39     19 Дек, 2022 /     akcent.bg   /     449

На 17 и 18 декември се проведе вторият кръг от първия етап на отборния шамионат за мъже в град Варна. Теодор Александров, Кирил Попов и Стефан Лъвчиев направиха три победи.

В съботния ден те победиха Роко /Шумен/ с 4:0 и Боровец /Горна Оряховица/ с 4:1.

В неделя момчетата на треньора Петър Петров нанесоха поражение на настоящия шампион “Марек Дигеста” / Дупница/.

Стефан Лъвчиев започна мача срещу първата ракета на дупничани Петьо Кръстев. Благодарение на по-добрия си сервис Кръстев спечели и с това даде преднина – 1:0.

Теди Александров не остави шансове на Радослав Котев и изравни 1:1.

В третия мач Кирил Попов срещна Константин Парапанов. Русенецът дръпна бързо с 2:0 гейма, но борбения ветеран Парапанов изравни до 2:2. Треньорът Петров коригира веднага тактиката на Попов и мача бе затворен – 3:2.

Двойката Александров/Попов изненадващо загуби от Кръстев/Котев. Отборния мач започваше отново – 2:2!

Теди Александров срещу Петьо Кръстев – двете първи ракети се срещнаха за да дадат аванс. Александров поведе с 2:0. Къстев изравни! Теди беше уверен в петия решаващ гейм и с това даде преднина на Дунав – 3:2!

Лъвчиев излезе срещу Парапанов. Въпреки ,че водеше в резултата русенецът загуби.

Отборния мач достигна своята кулминация – 3:3! Киро Попов срещу Радослав Котев! Безкомпромисна игра на Попов и победа с 3:0 гейма!

Победата над Марек Дигеста дава сериозна заявка в борбата за титлата!

Ръководството на клуба изказва своите благодарности към Доминекс Про и Кейсоо, без чиято подкрепа успехите не биха били възможни!

Тагове : тенис , маса , връх ,