Петък, 26 Април 2024

„Дунав 8806” изравни финалната серия в дамското баскетболно първенство на 1:1 победи

Публикация   19:48     24 Апр, 2012 /     akcent.bg   /     412

„Сините феи” разгромиха с 88:59 „Нефтохимик 2010” във втората среща в русенската зала

Русенският тим започна много по-добре мача и демонстрира по категоричен начин, че не се е отказал да гони титлата. Още в първите секунди пък Мария Цанкова от гостите получи контузия при опит за атака. В последствие стана ясно, че младата баскетболистка на бургаския тим най-вероятно е скъсала връзки на единия крак и има опасност да отсъства от терена половин година. Иначе на игралното поле почти всички от първата среща се повтаряше, но с разменени роли. Баскетболистките на Георги Божков вдигнаха сериозно оборотите и не оставиха много шансове на противника. Гостенките трудно стигаха до стрелба от средно и далечно разстояние, а в малките случаи, в които това се случваше мерникът им бе далеч от снайперисткия, поразил „Дунав 8806“ в събота. Преднината на домакините пък растеше постоянно. В края на първата четвърт тя бе 10 точки за 26:16, а по-малко от 5 минути по-късно игра тя вече стигна 20 точки за 42:22. Десетина минути преди края „сините феи“ „върнаха газта”, а Божков включи в игра почти всички свои баскетболистки. Въпреки, че отново загрява активно преди началото на срещата обаче Зорница Костова не записа и секунда на терена.

Все пак русенският тим взе своето и надделя с 88:59, с което изравни серията на 1:1 победи. Ейдриен Джонсън отново бе най-резултатна за домакините с 23 точки, като овладя и 8 отскочили от двата коша топки. Също толкова борби записа и Шарел Алън, която реализира 16 точки, открадна 5 топки в защита и подаде 4 завършващи паса. Христина Минкова вкара 11 точки и овладя 5 борби, а с 9 точки и впечатляващите за ръста си 7 борби завърши Ива Костова.

След двата мача в Русе, финалите се местят в Бургас, където условно „Нефтохимик 2010” се смята за фаворит, но и „Дунав 8806” ще търси своите шансове. По-паметливите сред феновете си припомниха още отсега, че въпреки негативния баланс за „сините феи“ в зала „Бойчо Брънзов“, с една от победите си край морето те станаха шампиони – през пролетта на 2008 година.