Четвъртък, 25 Април 2024

Хърватия ще играе на финала срещу Франция

Публикация   23:44     11 Юли, 2018 /     akcent.bg   /     1034

Победа с 2:1 срещу Англия след 124 минути оспорвана игра

Хърватия успя да извоюва трудна, но заслужена  победа  над Англия. Първият гол падна след пряк свободен удар в 5-та минута. Иван Перишиш изравни 63-та минута.

Във второто продължение, в 109-та минута, Марио Манджукич, играч на "Ювентус", вкара за Хърватия и резултатът вече е 2:1. В 116 минута англичаните останаха с човек по-малко, след като голмайсторът Трипиър напусна игра поради контузия. Треньорът Саутгейт вече беше изчерпал възможностите си за смени. Голмайсторът на Хърватия Манджукич също беше сменен заради контузия.

Хърватите успяха да си проправят път до полуфиналите, преминавайки през доста трудни съперници. Най-големият им успех може би е победата с 3:0 срещу Аржентина.

Англия от своя страна игра с доста по-леки противници, пестейки сили за решаващите мачове.