Петък, 26 Април 2024

Маршавелов завоюва победа на писта Русе след гладиаторска битка с Камбуров

Публикация   15:41     18 Юни, 2017 /     akcent.bg   /     4251

И тази година имаше битка на писта Русе. И то в най-зрелищния клас- МАКСИ.

На стартовата решетка Камбуров зае първа позиция, а Константин Маршавелов бе втори.след вчерашните обиколки за място. Интригата между двамата се оформи още от старта. Маршевелов буквално бе залепнал в завоите за задницата на мицубиши-то на Пламен Камбуров. Направи и опит да го изпревари на обратния  завой при Симовата мелница, но не се получи.

Така до следващото спускане... Този път Маршавелов не намали преди завоя и влезе едновременно с Камбуров. При завиването в обратна посока той бе вътре в завоя и от високата скорост леко се завъртя, но успя да овладее можния автомобил /това се случи точно до билборда, в който жестоко катастрофира 2015 година/.

Така пилотът на АСК КА-2 Рейсинг тим успя да излезе на първа позиция. Но Камбуров в никакъв случай не се бе отказал отново да си я върне. В правата отсечка по бул. Хресто Ботев той направи няколко незуспешни опита да си върне челното място.  Така до следващата обиколка, при която изпусна завоя в посока Метро и се завъртя.

До тук беше и драмата, и напрежението. Така Маршавелов спечели победата в "кралския" клас и 25 точки в шампионата, а за Камбуров остана най-добрата обиколка- 1,19,26 .

7 7 Стефан Либертинов 4 9 Lp. 1:38.331 1:37.507

17-годишният Влъчков с Хонда сивик не остави надежда на плътно следващият го Стоян Апостолов и заслужено спечели в Туринг. Лош късмет извади Атанас Паришков, който следваши плътно пилотът на АСК Илена Тийм. Капакът на неговото Рено се откопча и се наложи да влезе в бокса, за да го стегнат. Няколко обиколки по-късно и движателят му изпуши и безславно се прибра в бокса.