Петък, 26 Април 2024

Хандбалистките на Бяла отново на върха

Публикация   17:16     21 Май, 2023 /     akcent.bg   /     465

Хандбалният отбор на  „Бяла“ се наложи над гостуващия „Етър 64“ с 44:34 (24:13) и спечели с 2:1 победи финалната серия в женското хандбално първенство. С успеха момчетата на Виктория Жосан защитиха титлата си от миналата година и заслужиха златните отличия за втори път в клубната история.

Домакините показаха отлична ефективност в атака и се възползваха максимално от грешките на съперника. „Бяла“ започна силно и поведе с 6:2, а в последствие след серия от шест безответни попадения дръпна с 18:8 в 22-ата минута.

Домакините окончателно предрешиха мача, след като стигнаха до 30:16 десетина минути след почивката, до края срещата се доиграваше.

Христина Бабий реализира 12 гола за победителките, 10 попадения добави Кристина Касабова.

За двете години, откакто е създаден отборът на "Бяла", той вече има три трофея – две шампионски титли и една Купа на България, спечелена през миналия сезон.