Четвъртък, 29 Февруари 2024

Пламен Николаев 2-ри курс на РУ, е победител в турнира по силов многобой на Русенския университет след оспорвана битка

 Пламен Николаев 2-ри курс на РУ,  е победител в турнира по силов многобой на Русенския университет след оспорвана битка
Публикация   16:07     16 Май, 2023 /     akcent.bg   /     382

Студентите се състезаваха в дисциплините: “Обръщане на голяма гума”, “Хвърляне на пудовка”, “Фермерска разходка”,“Теглене на лек автомобил”.

   В  университетския парк се проведе днес 13-ят традиционен турнир по силов многобой на Русенския университет.

    Организатори на проявата бяха кадтедра “Студентски съвет”, катедра “Физическо възпитание и спорт”, Университетски спортен клуб “Академик” и “Студентска спортна комисия”, със спортно-техническата помощ на “Университетски спортен център”.

    Турнирът беше открит от ректора на университета - академик Христо Белоев.

 Студентите се състезаваха в дисциплините: “Обръщане на голяма гума”, “Хвърляне на пудовка”, “Фермерска разходка”,“Теглене на лек автомобил”.

   След оспорвана битка победител в състезанието стана ПЛАМЕН НИКОЛАЕВ, . Той е студент в специалност “Технология и управление на транспорта”, 2 курс. На второ място се класира РАДОСЛАВ ЙОРДАНОВ, 3 курс, специалност “Електроенергетика и електрообзавеждане”. На трето място е БОГОМИЛ ЙОРДАНОВ, 2 курс, специалност “Право” .

В паузите между кръговете на силовия многобой бяха отличени победителите в традиционните за Русенския университет “Пролетни спортни студентски игри”.

 

ПРИЗЬОРИ В „ПРОЛЕТНИТЕ СТУДЕНТСКИ СПОРТНИ ИГРИ-2023”

                   ТЕНИС НА МАСА

Жени

1 място – Адриана Иванова         , 4 курс, Соц.педагогика 

2 място – Ивелина Иванова, 4 курс, ПНУП            

3 място – Стелияна Маринова, 2 курс, КСТ                           

Мъже

1 място – Огнян Тодоров, 2 курс, КТ

2 място – Константин Камбуров, 2 курс, Икономика

3 място – Айгюн Орхан, 1 курс, ППООР

                      БАДМИНТОН

Мъже

1 място – Светослав Горанов, 4 курс, Икономика

2 място – Александър Великов, 3 курс, ИМ

3 място – Кирил Иванов, 2 курс, ИМ

                ВОЛЕЙБОЛ

1 място- отбор“ Дунав “ с капитан Адриан сОРОС

2 място- отбор“РУ“ с капитан Христо Костов

3 място- отбор“Подводница “ с капитан Борис Ангелов

            БАСКЕТБОЛ

1 място – отбор”  Радукан “ с капитан Микита Радукан

2 място – отбор” Златарев “ с капитан Димо Златарев

3 място – отбор ” Микс тим “ с капитан Камен Йоцов

               ФУТБОЛ

1 място – отбор ”Звездите“ с капитан Сезер Мехмед

2 място – отбор ”Ракета“ с капитан Габриел Георгиев

3 място – отбор ”Френч“ с капитан Ян Етиен

            ШАХМАТ

Мъже

1 място – Енис Хюсеин

2 място – Симеон Барбуков и Виктор Величков

3 място – Денис Димитров и Владислав Таушанов

Жени

1 място – Виктория Петков

2 място – Симона Петрова

3 място – Мелиса Емин

            СПОРТНО КАТЕРЕНЕ И СПЕЛЕОЛОГИЯ

Отличени:

1. Джоузеф Иванов Станев                         2 к.   213028         ИМК

2. Александър Вълков Вълков                    1 к.   221013         Стр. инж.

3. Крисия Георгиева Петкова                      2 к.   212169         ПД                

4. Андрея Йорданова Димитрова               1 к.    221011        Стр. инж.

 



Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha