Четвъртък, 28 Март 2024

Добро представяне на състезателите на Дунав- Русе по тенис на маса в Панагюрище

Добро представяне на състезателите на Дунав- Русе по тенис на маса  в Панагюрище
Публикация   17:59     28 Март, 2023 /     akcent.bg   /     321

От 24 до 26 март в Панагюрище се проведе Държавно индивидуално първенство за мъже и жени по тенис на маса

Бяха излъчени шампиони в дисциплините индивидуално, двойки и смесени двойки.

Треньорът Петър Петров заведе национала Теодор Александров, опитните Кирил Попов и Стефан Лъвчиев, както и състезаващите се в Италия братя Даниел и Емануел Гайбакян.

Теди Александров завоюва бронзов медал на сингъл. Той загуби от партньора си на двойки и съотборник в националния отбор Денислав Коджабашев / Марек-Дигеста Дупница/ с 0:4 гейма. На двойки двамата завоюваха сребро след загуба от Петков/Косев на финала с 1:3 гейма.

Малшанс преследваше останалите русенски състезатели. Кирил Попов загуби на четвъртфинал от Владимир Петков / Комета + Луковит/ с 3:4, като водеше 3:1 гейма,а след това и 10:9 в решителния последен гейм!

Стефан Лъвчиев загуби в основната схема от младия Георги Гогов /Металик Перник/ с 3:4 в мач продължил цял час, след като водеше 3:2 гейма.

Емо Гайбакян загуби в основната схема от шампиона на юноши Стоян Зайков, също след като поведе с 3:2 гейма!

Дани Гайбакян достигна трети кръг на сингъл след като победи силния Ерен Бекир /Стоянстрой Пловдив/, но загуби от Дени Коджабашев с 0:4.

На двойки Попов/Лъвчиев загубиха на четвъртфинал от Христев/Тодоров с 2:3 гейма. Братята Гайбакян загубиха трети кръг от Беров/Христонов с 1:3 след като водеха почти през цялото време.

На смесени двойки Попов/Мария Йовкова /спечелила титлата на сингъл при жените/ загубиха на полуфинал от Петков/Персова.

Лъвчиев/Надя Убчева след оспорвана победа над Върбанов/Саид загубиха на четвъртфинал от бронзовите медалисти Котев/Христова.

Успехите на русенските тенисисти не биха били възможни без подкрепата на госпожа Нина Крушева и фирма Доминекс Про!

Тагове : тенис , маса ,