Марица като власите, удави се в Дунав накрая

Публикация   09:18     26 Фев, 2023 /     akcent.bg   /     322

Страхотната серия на Марица приключи с домакинска загуба с 2:1 от Дунав (Русе) в продължение името на мача помежду ду им от 20-ия кръг на Втора лига.

Радослав Апостолов изведе домакините напред в 30-ата минута, а Мирослав Будинов изравни в 16-ата. Във втората минута на добавеното време Георги Вълчев донесе успеха след гол с глава.

В 8-ата минута на среща Марица поведе в резултата след хубава атака, при която Соломон Джеймс центрира към втора греда, Валери Домовчийски увлече двама защитници, а Радослав Апостолов засече с глава и зарадва домакините. В 15-ата минута Станислав Маламов шутира в аут.

В ответната атака Дунав изравни. Русенци разиграха добре и Мехмед Сабри подаде право към свободния Мирослав Будинов, който от границата на наказателното поле с премерен шут по земята прати топката в мрежата.

Във втората минута от добавеното време Георги Вълчев донесе успеха за Дунав. Снажният защитник беше изпуснат в наказателното поле след центриране от фаул и с глава прати топката в мрежата на Илия Николов.

Марица - Дунав 1:2

1:0 Радослав Апостолов 8, 1:1 Мирослав Будинов 16, 1:2 Георги Вълчев 90+2

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 23. Соломон Джеймс, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев, 13. Милен Танчев, 28. Радослав Апостолов, Християн Димитров, Станислав Маламов

ДУНАВ: 68. Дамян Дамянов, 7. Денислав Минчев, 22. Стоян Предев, 70. Георги Вълчев, 88. Димитър Тодоров, 10. Мехмед Сабри, 8. Емил Янчев, 66. Никола Колев, 99. Калин Георгиев, 9. Мирослав Будинов, 20. Йордан Димитров