Вторник, 16 Април 2024

ХК ,,Бяла,, се завърна на върха след победа над вице шампиона ХК "Свиленград" с 37:30.

ХК ,,Бяла,, се завърна на върха след победа над вице шампиона ХК
Публикация   20:47     05 Фев, 2023 /     akcent.bg   /     1659
    ХК "Бяла" се завърна на върха след победа над вице шампиона ХК "Свиленград" с 37:30.В "ОЗК Арена Бяла" шампионките започнаха плахо,с няколко пропуска и това даде възможност на гостенките да поведат с 6:3 в 10 минута.
   Беленчанки се стегнаха и за 3 минути изравниха за 6:6.До 20 минута резултата вървеше с преднина от гол,два за домакините,които в края натинаха газта и доведоха резултата до 20:15.През второто полувреме белите тигрици диктуваха играта,в игра влязоха почти всички налични състезателки,като игрови минути получи и възстановената след контузия Кръстина Касабова.
   Отличен дебют направи Аля Гончаренко,която замени Полина Трубицина.
  В тази среща треньорката Виктория Жосан включи следните състезателки: Ана Кърджилова,Христина Бабий/7 гола/,Валерия Тодорова, Ирене Иванова/3 гола/,Соня Богданова/5 гола/,Габриела Великова,Юлиана Таке/10 гола/,Валерия Горенко,Фатме Сали, Кръстина Касабова/1 гол/,Кристина Иванова/6 гола/,Тетяна Чорнявска.Есра Хасан и Аля Гончаренко/5 гола/. От гостенките с 10 гола се отчета водачката в листата за голмайстори Кристина Миланова.

На 11 февруари от 14.00 часа ДКС В.Левски" белите тигрици гостуват във Велико Търново на ХК "Етър 64".