Сряда, 24 Април 2024

Барселона постави Реал Мадрид на колене за суперкупата

Публикация   07:01     16 Ян, 2023 /     akcent.bg   /     314

Барселона детронира Реал (Мадрид) и спечели Суперкупата на Испания за рекорден 14-и път в историята.

Каталунците спечелиха с 3:1 финала в Рияд, до който и двата гранда стигнаха след полуфинали с дузпи.

В неделя вечер обаче момчетата на Шави нанизаха 3 попадения и удариха една греда във второто за сезона „Ел Класико“, след като загубиха също с 1:3 първото, за да ликуват в Саудитска Арабия.

Първо Роберт Левандовски нямаше шанс след хубав изстрел от движение, тъй като топката срещна страничния стълб, но в 34-ата минута полякът асистира на Гави и той откри резултата – 1:0.

В 45-ата пък испанският национал върна жеста на Лева и той направи резултата 2:0, а в 69-ата Гави асистира и на Педри оформи класиката преди дълбоко в добавеното време Карим Бензема да реализира почетния гол за Реал.

Така грандът от Мадрид остана с дузина Суперкупи във витрината си, докато Барса вече може да се похвали с цели 14 и има право да празнува.

Двубоят започна равностойно, но постепенно Барса овладя инициативата и не след дълго удари греда. Изстрел на Левандовски бе отклонен от вратаря Куртоа и рикошира в страничния стълб.

В 34-ата минута на срещата Гави получи страхотен пас от поляка, топката пресече наказателното поле на Реал Мадрид и попадна в краката на Гави, който надбяга футболист в бяло. Младежът прати топката покрай Тибо Куртоа и изведе Барселона напред в резултата.

В последната минута на първото полувреме Гави бе изведен с прекрасен пас, който бе абсолютно свободен и нахлу в наказателното поле, след което прати пас под крака на Рюдигер. Топката стигна до Роберт Левандовски около бялата точка за изпълнение на дузпи, а полякът я прати в опразнената врата – 0:2.

Барселона стигна и до трето попадение в 69-ата минута на мача след отлична комбинация между Левандовски, Гави и Педри, като последният получи пас на далечната греда и прати топката зад Куртоа, за да оформи класическото 3:0.

Дълбоко в добавеното време Карим Бензема вкара почетен гол за Реал, след като първият му шут бе отразен от вратаря, но при втория френският нападател не сгреши и оформи крайното 1:3.

Реал (Мадрид) – Барселона 1:3 0:1 Гави (34/0:2 Левандовски (45)0:3 Педри (69) 1:3 Бензема (90+3/