Петък, 19 Април 2024

С три призови места от турнир в Кнежа приключи състезателната 2022 г. за ТСК – Русе

Публикация   07:43     19 Дек, 2022 /     akcent.bg   /     542

Три призови места завоюваха на последното си за 2022 година състезание представителите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе. Състезателите подготвени от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови се включиха през уикенда в станалия вече традиционен турнир „Александър Бачийски“ в град Кнежа. На подиума излязоха състезатели в четири възрастови групи – момчета, кадети до 15 години и кадетки и кадетки до 17 години. Рени Русева стана първа при кадетките до 17 години, а Руслана Атанасова (кадетки до 17 г.) и Мартин Пенчев (кадети до 15 г.) станаха трети.

В тренировъчната зала на тима в Спортен комплекс „Ялта“ се проведе и състезание в което се включиха най-малките състезатели на ТСК – Русе.

Тимът изпраща изключително успешна за състезателите си година. Ангел Русев защити през пролетта европейската си титла в категория до 55 година при мъжете, а по-късно през годината завоюва злато в изтласкването на Европейското първенство за юноши. Четвърто място при дебюта си на Европейско първенство при мъжете записа Дениз Данев, който се състезаваше в категория до 55 кг. Мартин Станев също записа изключително успешна година, след като стана вицешампион в категория до 49 кг на Европейското първенство за юноши, и пето място на Световното първенство за кадети.

Добри представяния на Европейското първенство за юноши записаха и Рени Русева стана четвърта в категория до 49 кг при кадетките до 17 години, а Диян Ангелов стана шести в категория до 61 кг при кадетите до 15 години. И двамата

През лятото, тимът беше домакин на 11-ото издание на турнирът за купа „Русе“, а през юни - за първи път на Държавния личен шампионат по вдигане на тежести. Състезанието стана златно за русенските тежкоатлети, които доминираха в своите категории, и заслужено спечелиха общо 12 индивидуални титли и 65 медала в двубоя, изхвърлянето и изтласкването от които 38 бяха златни.

Отборът завоюва пет купи на Държавното отборно първенство, което се проведе в Хасково в началото на зимата.