Аржентина е новият световен шампион по футбол след драматичен мач срещу Франция, завършил с дузпи.

Публикация   20:50     18 Дек, 2022 /     akcent.bg   /     599
   Аржентина е новият световен шампион по футбол след драматична победа над Франция. Финалният мач от Световното първенство по футбол в Катар беше решен след дузпи. В редовното време срещата завърши при резултат 2:2, последваха продължения, в които Лионел Меси и Килиан Мбапе отбелязаха по още един гол.

Килиан Мбапе два пъти върна Франция в играта

Головете за "Албиселесте" отбелязаха Меси от наказателен удар в 23-aта и след края на редовното време - в 109-ата минута - и Анхел Ди Мария в 36-ата. Капиталът на Аржентина Меси наскоро обяви, че това е последното му световно първенство.

Едва в 68-ата минута Франция успя да изстреля удар към вратата на Франция. Малко след това обаче с два бързи гола - в 80-а минута от дузпа и в 81-а - Килиан Мбапе изравни. Последваха продължения, в които Лионел Меси отбеляза втори гол в мача. Малко след това Килиан Мбапе вкара трети гол от дузпа и отново върна Франция в срещата.

Трета световна купа за Аржентина

Франция е световен шампион от две първенства - от 1998-а (във Франция) и 2018-а (в Русия). Преди четири години "петлите" надделяха на финала срещу Хърватия с 4:2.

Аржентина също има две световни купи - от 1978 (в Аржентина) и 1986 година (в Мексико). Сега отборът ще занесе трети трофей в Буенос Айрес.

Лионел Меси вкара първия гол за Аржентина.

Килиан Мбапе отбеляза двата гола за Франция в редовното време.