Събота, 27 Април 2024

Мъжете започват с 4 победи във Висшата лига по тенис на маса

Публикация   10:12     05 Дек, 2022 /     akcent.bg   /     345

Мъжкият отбор на СКТМ Дунав започна успешно участието си във Висшата лига сезон 2022-2023.

На проведения първи кръг в Панагюрище треньорът Петър Петров заложи на националния състезател Теодор Александров, бившия национал Кирил Попов и опитния Стефан Лъвчиев. От отбора отсъстваше Даниел Гайбакян поради участие в шампионата на Италия.

Първия мач на русенци бе срещу завтрналия се във Висшата лига отбор на “Комфорт” Варна. Дунав победи с 4:1 като Лъвчиев единствен  допусна загуба.

Втората среща бе срещу традиционно неудобния домакин “Асарел Медет” Панагюрище. След продължил тричасов маратон русенци спечелиха с 4:3. Подкрепяни от публиката панагюрци бързо дръпнаха след две загуби на Александров и Лъвчиев сътоветно от Даниел Иванов и Павел Костадинов. Кирил Попов върна победа срещу Георги Ефтимов. Двойката Александров/Попов изравни отборния резулат – 2:2. Александров даде предимство след победа над Костадинов. Кирил Попов излезе срещу Даниел Иванов в опит да затвори мача. При 2:2 гейма и изоставане от 9:3 Попов успя да изравни – 9:9! Въпреки предимството на своя сервис Попов отстъпи 9:11. При резултат 3:3 последната среща между Лъвчиев и юношеския национал Ефтимов бе кулминация на отборния мач. Русенецът загуби първия гейм 9:11 , но след това спазвайки указанията на треньора Петров намери своя ритъм и обърна мача – 3:1!

Третия отборен мач бе срещу бронзовите медалисти от Комета+ /Луковит/. Русенци спечелиха с 4:2. Две загуби направиха Попов и Лъвчиев.

Дунав завърши с чиста победа срещу друг новак във Висшата лига – “Варна 2015″ /Варна/.

Във временното класиране Дунав Русе дели първото място с миналогодишния шампион “Марек-Дигеста” Дупница.

След две седмици предстои следващия кръг от шампионата. Домакин ще бъде “Комфорт” Варна.

Ръководството на Дунав Русе благодари на фирма Доминекс Про и магазини Кейсо за подкрепата ,без която русенци не биха могли да участват в елитната лига на България!