Събота, 20 Април 2024

Ангел Русев донесе злато за Русе и България на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши

Публикация   09:48     18 Окт, 2022 /     akcent.bg   /     459

Златен медал в изтласкването завоюва русенският щангист Ангел Русев на продължаващото Европейско първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и 23 години. Надпреварата се провежда в град Дурас, Албания.

Ангел, който се състезава в категория до 61 килограма при юношите до 23 години, успя да запише два успешни опита в движението на 139 и на146 кг. При третия – на 151 килограма, схващане му попречи да запише още по-убедителен резултат. За съжаление в първото движение – изхвърляне, русенецът не успя да задържи щангата над главата си при опитите на 107 и 108 килограма и така не попадна в класирането за двубоя.

Едно пето, едно шесто и едно седмо място записаха другите трима представители на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе, които представяха България на първенството. Пет успешни опита записа Рени Русева, която се състезава категория до 45 килограма при девойките до 20 години. В изхвърлянето тя записа успех на 50, 53 и 55 килограма, а в изтласкването на 60 и 65 килограма и с двубой от 120 килограма се класира на шесто място в двубоя.  Денис Данев, който се състезава в категория до 55 килограма при юношите до 20 години, записа три успешни опита в двете движения и събра двубой от 217 килограма, които му донесоха седмо място в двубоя. Пета в своята категория - до 49 килограма при девойките до 23 години се класира   Надежда Мей Нгуен. Тя записа успешни опити на 65 и 69 килограма в изхвърлянето и 80 килограма в изтласкването, с които събра двубой от 149 килограма, които и отредиха пето място в крайното класиране.

Очаква се в близките дни русенските състезатели и единият от техните лични треньори Радослав Атанасов да се приберат у дома.