Четвъртък, 28 Март 2024

,,Лудогорец,, измъкна труден успех над ЦСКА в Разград

Публикация   07:54     11 Окт, 2022 /     akcent.bg   /     312

С два точни удара и колебливи действия "Лудогорец" победи ЦСКА с 2:1 в дербито от 13-тия кръг на Първа лига. Шампионите се справиха с големия си съперник на своя терен в Разград, но имаха сериозни проблеми.

Матиас Тисера откри в деветата минута, но в 56-ата червените изравниха с попадение на Амос Юга. Победният гол за "Лудогорец" вкара Якуб Пьотровски, който беше точен в 79-ата минута.

Голям принос за победата има и вратарят на шампионите Серджио Падт, който направи няколко важни спасявания. ЦСКА имаше по-чистите положения в двубоя. Победата на "Лудогорец" остави "ЦСКА 1948" на върха в Първа лига, като тимът на Любослав Пенев е с 27 точки, докато шампионите са с една по-малко, но и два изиграни мача по-малко. ЦСКА е трети с 25 точки.

Треньорът на червените Саша Илич заложи на постройка с трима бранители и наситена халфова линия, което видимо обърка "Лудогорец".

В началните минути и двата тимаха своите шансове, но домакините успяха да поведат. В деветата минута ЦСКА опита да пресира, но "Лудогорец" бързо пренесе топката в атака, където Рик Джонатан надбяга Юрген Матей и центрира прострелно в наказателното поле, където Матиас Тисера засече - 1:0.

Това се оказа и единственият точен удар за шампионите през първата част. Един добър шанс се откри и пред Кирил Десподов, но той не уцели вратата.

ЦСКА имаше по-чистите възможности, но вратарят на домакините Серджио Падт направи две спасявания. Той спря удари на Маурисио Гарсес и на Жираир Шагоян, който стреля от фаул.

След почивката ЦСКА продължи да бъде опасен и да пресира домакините. В защита червените не допускаха толкова грешки и в 56-ата минута успяха да изравнят. След центриране от корнер на Тибо Вион Амос Юга беше изпуснат и реализира с глава.

Последваха добри минути за гостите, които изпуснаха още едно положение чрез Браян Морено.

Въпреки че ЦСКА действаше по-добре "Лудогорец" успя да стигне до втори гол. Дени Групер центрира отляво Пьотровски овладя топката и с удар по тревата я плъзна в мрежата, за да може шампионите отново да поведат.

До края на срещата Падт отново трябваше да се намесва, спасявайки силен удар на Шагоян.