Петък, 26 Април 2024

ЦСКА напусна Европа след загуба от ,,Базел,,

Публикация   07:23     26 Авг, 2022 /     akcent.bg   /     352

ЦСКА отпадна от европейските клубни турнири на крачка пред групите в Лигата на конференциите. Червените загубиха с 0:2 при гостуването си на "Базел" и напускат надпреварата.

С общ резултат 1:2 тимът, воден от Саша Илич е извън Европа.

На "Санкт Якоб парк" пред погледа на легендарния Роджър Федерер, "Базел" вкара два гола след почивката, за да стигне до групите. Капитанът Фабиан Фрай беше точен в 66-ата минута, а в 84-ата се разписа Михаел Ланг.

ЦСКА не успя да повтори представянето си от първия двубой в София, като в големи периоди беше надигран. Червените подходиха по-предпазливо, отправиха само един точен удар за 90 минути и нямаха толкова положение в полето на "Базел". Изненадващо извън групата за двубоя остана националният състезател Георги Йомов.

Българският тим се бореше да влезе в групите на Лигата на конференциите за втора поредна година. Също така ЦСКА пробваше да повтори постижението си от 2020 г., когато елиминира "Базел" в Лига Европа.

Отборът на Саша Илич опита да бъде активен от първите минути, като именно в тях отправи единствения си точен изстрел. Централният нападател Даута Бамба стреля отдалеч, но дори без да застраши сериозно вратаря на швейцарците.

След това последва силен период за "Базел", като домакините имаха преимущество и няколко ситуации. Едната от тях след удар със странична ножица.

През втората част при дългите си нападения домакинският състав притискаше все повече ЦСКА в собствената му половина. В 66-ата минута Дан Ндой намери Фрай в наказателното поле след изключителен пас, преминал през четирима от ЦСКА. За капитанъта на "Базел" не беше проблем да вкара и да изведе тима си напред.

ЦСКА така и не потърси по-агресивна игра в нападение, с изключение на няколко индивидуални пробива. Единствено Джонатан Линдсет повече се ангажираше да организира играта на червените, но без успех.

Шест минути преди края десният защитник на "Базел" Ланг вкара от изключително малък ъгъл при грешка на вратаря на българите Густаво Бусато.