Петък, 26 Април 2024

Достойно представяне за трите гарнитури на „Аристон“ срещу „Динамо“ Букурещ

Публикация   20:07     07 Юни, 2012 /     akcent.bg   /     434

Три от отборите на „Аристон“ се завърнаха след полезни проверки срещу техни връстници от школата на румънския гранд „Динамо“ в Букурещ.

При 8-годишните двата тима си размениха по едно полувреме, като през първото домакините бяха по-организирани и успяха да наложат предимството си над младите „аристонци“, за които това беше първата официална проверка. През втората част все пак русенци бяха пълни господари на терена, но успяха да върнат само 3 гола за крайното 3:5. Треньорът Тодор Тодоров остана доволен от децата с оглед на това, че са успели да превъзмогнат притеснението и първоначалният стрес и след почивката са показали на какво са способни.

12-годишните възпитаници на Мартин Друмев изиграха един изключително равностоен двубой със своите връстници от „Динамо“. Спорна дузпа 3 минути преди последния съдийски сигнал обаче реши изхода от мача в полза на румънския тим, победил с 2:1.

При третата среща тимът съставен от 14 и 15-годишни футболисти на „Аристон“ отстъпи с 2:6. Треньорът Йордан Дженков изпробва много момчета и различни тактически варианти, което повлия донякъде и на крайния резултат. Все пак той оцени ползата от тази контрола, като подчерта, че има още много работа за изчистване на някои детайли. От русенския клуб заявиха, че са останали много доволни от гостоприемството на румънските си колеги, които се очаква през следващия месец да върнат визитата. Делегацията от Русе е била особено възхитена от посещението си на новия национален стадион на северната ни съседка. Те са прекарали близо 40 минути там с гид, който им е показал ВИП ложите, съблекалните, ресторантите, възстановителните центрове и им е разказал интересни подробности свързани със съоръжението, което домакинства на финала на Лига Европа между „Атлетико“ Мадрид и „Атлетик“ Билбао.