Събота, 27 Април 2024

Злато за ансамбъла на 5 топки

Публикация   17:15     28 Март, 2021 /     akcent.bg   /     611

Боряна Калейн стана шампионка на лента и така спечели трети златен медал

Ансамбълът на България спечели финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха силно композицията си и получиха оценка от 39.800 точки, от които 31.600 за трудност.

Това е второ златно отличие за възпитаничките на Весела Димитрова от София след титлата в многобоя снощи.

Боряна Калейн стана шампионка на лента и така спечели трети златен медал на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.  Калейн получи оценка от 22.150 точки. По-рано българката стана първа на обръч и на бухалки, както и трета на топка, а вчера взе сребро в многобоя.