Събота, 27 Април 2024

„Дунав 8806“ загуби от „Левски“ с 60:62 след инфарктен край на третия мач в полуфиналната серия и остава в София за нова битка за място на фина

Публикация   19:44     13 Апр, 2012 /     akcent.bg   /     461

Момичетата на Георги Божков засега отложиха празненствата за класиране за финалите в дамския баскетболен елит. През 2008 русенският „Дунав“ ръководен от Стефан Стефанов спечели златните медали, а в следващите две години загуби финала от бургаския „Лукойл Нефтохимик“. Въпреки, че в началото на миналия сезон пък бе на ръба на оцеляването, в неговия край клубът се пребори с „Монтана 2003“ за бронза. Съдбата сега може отново да изправи един срещу друг тези два отбора, но в двубой за златото. Тимът от северозападния град води с 2:1 победи на бургаския „Нефтохимик 2010“ и късно вечерта в четвъртък игра мач номер 4 в полуфиналната серията в своята зала „Младост“. „Дунав 8806“ от своя страна не успя да вземе своето в третото дерби между „сините“ от Русе и от София, което се пренесе в столичната зала „Триадица“. Георги Божков започна с Ива Терзиева, Шарел Алън, Ейдриен Джонсън, Александра Кънчева и Христина Минкова. Срещата предложи много обрати и емоции на зрителите, сред които имаше и немалка група от русенски фенове, пропътували разстоянието до София за да подкрепят своите любимки в последния ден преди Великденската ваканцията. Първата четвърт приключи при 21:17 за „дунавки“. Последвалият импулс в играта на домакините на свой ред им донесе преднина от 6 точки за 36:30 на полувремето. След подновяването на играта „Левски“ успя да увеличи аванса си дори до 13 точки за 45:32 в един момент, но баскетболистките на „Дунав 8806“ не се отказаха и намалиха изоставането си до 53:46 10 минути преди края. В последната част състезателките на русенския тим се доближиха максимално до съперника, като дори 30 секунди преди финалната сирена резултатът бе 62:60 за домакините. Столичанки обаче попречиха на „сините феи“ да завършат успешно опитите си да вкарат мача в продължения и ликуваха в края с първата си победа срещу „Дунав 8806“ за този сезон.

Най-добра за русенския тим Ейдриен Джонсън, която записа дабъл дабъл с 23 точки и 11 борби, а сънародничката й Шарел Алън приключи с 20 точки и 7 асистенции.

Полуфиналната серия продължава с мач в петък от 16:00 отново в зала „Триадица“ в София.