Събота, 20 Април 2024

Григор Димитров продължи напред в Мелбърн

Публикация   06:56     12 Фев, 2021 /     akcent.bg   /     692

Българският тенисист стигна осминафиналите без загубен сет

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на Australian Open. Българинът водеше с 6:0, 1:0, когато съперникът му Пабло Кареньо Буста се отказа заради травма.

В осминафиналите Димитров ще играе с Доминик Тийм или Ник Кириос.

На мача обаче зрители няма да бъдат допускани, обявиха организаторите. Местните власти в щата Виктория затегнаха мерките заради коронавируса. Мачовете от Australian Open ще продължат по план, но поне за пет дни по трибуните няма да има публика.

"Чувствах се перфектно. Очевидно беше, че той има някакъв проблем. Но бих дал висока оценка на играта си. Изиграх чудесен първи сет. За мен това е важно, защото на такъв турнир е важно да запазиш сили", каза българинът в интервюто на корта.

Той добави, че заради прекратяването вероятно ще се насочи към тренировъчните игрища "Треньорът ми сигурно е подготвил нещо. Ще очаквам следващото предизвикателство."

Димитров изигра много силен първи сет, в който имаше хубави разигравания. Той използва първите си две възможности за пробив и поведе с 4:0, след което още един пробив го отведе до 6:0.

Българинът беше уверен и спечели девет от десетте разигравания при вкаран първи сервис. Кареньо Буста допусна три пъти повече непредизвикани грешки в първия сет (15 срещу пет).

Испанецът, който е 16-и в световната ранглиста, поиска помощ от физиотерапевт в почивката преди втората част. Новият сет започна по сходен начин, като Димитров записа четвърти последователен пробив. Тогава Кареньо Буста даде знак, че не може да продължи и мачът приключи.

Българският тенисист стигна осминафиналите без загубен сет, като е отстъпил общо в 21 гейма.

Тагове : Гришо , Мелбърн ,