Събота, 27 Април 2024

„Дунав завинаги“ си подари победа в Английската лига за 12-ия си рожден ден

Публикация   19:39     30 Март, 2012 /     akcent.bg   /     467

Феновете записаха първи успех в първенството по мини футбол след 4:2 срещу „Дунареа“

Клубът на привържениците на „Дунав завинаги“ е създаден на 31 март 2000, като оттогава феновете освен, че се стараят да осигурят подобаваща подкрепа за всички отбори с името на голямата река, са част и от много инициативи свързани с отбелязване на личните празници на заслужили бивши и настоящи играчи, изработване на фенски артикули, както и на много знамена. Момчетата от ядрото на агитката през тази година се включиха и в Английската мидуийк лига с отбор кръстен естествено „Дунав завинаги“. Въпреки, че не стартираха по най-добрия начин и в първите три кръга на шампионата по мини футбол записаха три неприятни загуби, в четвъртък вечерта те най-сетне се отпушиха. Срещата с „Дунареа“ обаче не започна много добре за тях. Няколко минути невнимание в средата на първата част доведоха до 2 гола в тяхната врата, дело на Иво Христов. Феновете бързо се съвзеха и още на полувремето бяха изравнили. Първо Калоян Кючуков опъна мрежата на съперника, а малко след това бе спънат в наказателното поле и Томислав Димитров не сгреши от дузпата за 2:2. Последваха много пропуски пред вратата на „Дунареа“, като веднъж техен бранител изчисти от топката от голлинията. През втората част феновете бяха по-активни и записаха серия от пропуски пред противниковата врата, като дори и гредата веднъж предотврати нов гол на Кючуков. Техният съперник обаче контраатакуваше опасно и също нацели гредата веднъж, а и Свилен Златанов показа добър рефлекс след опасни удари към неговата врата. В крайна сметка заместник-председателят на фенклуба намери отново верния път към вратата на „Дунареа“ и вкара още 2 гола, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:2 за „Дунав завинаги“. Първа победата в Английската лига записа и тимът на “3 D”, който спря полета на „Сокол“ с 6:5 в своя полза. Голове за успеха им вкараха Венцислав Владимиров, Васил Димитров, Иво Енчев и на два пъти Красимир Димитров, а за „соколите“ точни бяха Теодор Минков, Александър Александров и Владислав Георгиев. Много емоции предложи последния мач за четвъртия кръг. След сериозна битка и много стойностни отигравания и от двата тима „Дунав 2010“ надделя над „Експресо“ с 4:2 с голове на Ивайло Иванов, Николай Николов и два на Валентин Керчев срещу две попадения на Цветан Бонев.