Петък, 26 Април 2024

Мъжете започват успешно новия сезон по тенис на маса

Публикация   17:42     03 Ноемв, 2020 /     akcent.bg   /     722

Мъжете на Дунав Русе започнаха успешно новия сезон.

През изминалия уикенд началото на новия сезон бе дадено в град Дупница. Русенци /Теодор Алекдандров, Кирил Попов, Огнян Тодоров и Стефан Лъвчиев/ изиграха три мача, като записаха три победи и една служебна срещу неявилите се състезатели на “Чоо” Пловдив.

Първи опоненти на шампионите бе новакът във Висшата лига “Тетрон” Плевен. Успехът дойде трудно – Теди Алексндров откри с чиста победа срещу Ивайло Косев. Киро Попов бе надигран от Владимир Петков с 1:3. Оги Тодоров загуби от опитния Шанол Ебазер с 1:3. Попов изравни с мач срещу Косев. При 2:2 отборния мач всичко се реши между Александров и Петков. Все пак Теди показа защо е шампион на България и спечели с 3:2 гейма.

Втората отборна победа дойде срещу “Стоянстрой” Пловдив. Александров, Попов и Лъвчиев постигнаха победи и приключиха бързо мача с 3:0.

Последен мач срещу “Металик” Перник. Александров победи Василев с 3:0. Попов – Татарян 3:0. Тодоров игра сърцато, но загуби от Гогов с 2:3, като водеше последния гейм 7:4. Попов затоври мача срещу резервата Седевчев.

След изиграване на този кръг три обора делят първото място – “Дунав”, “Аргогруп” и “Марек – Дигеста”. Следващия кръг е по програма на 20 декември.

Състезателите благодарят на фирма “Доминекс Про” за оказаната подкрепа!

Тагове : мъже , тенис ,