Григор Димитров за първи път е на 1/8-финал на "Ролан Гарос"

Григор Димитров за първи път е на 1/8-финал на
Публикация   09:09     04 Окт, 2020 /     akcent.bg   /     434

Българинът преодоля испанеца Роберто Карбайес Баена с 2:0 и отказване

Григор Димитров е на осминафинал на "Ролан Гарос", където ще срещне Стефанос Циципас. В третия кръг българинът преодоля Роберто Карбейес Баена с 6:1, 6:3 и отказване на испанеца за малко повече от час на корта.

За първи път в кариерата си Димитров е във втората седмица на турнира. Мачът му с Циципас е в понеделник. Гъркът е на 1/8-финал по сходен начин - 6:1, 6:2, 3:1 срещу Аляж Бедене (Словения) по-рано днес.

Още в началото на двубоя на Гришо с Карбайес Баена (№101 в световната ранглиста) пролича, че опонентът му има физически проблеми. Той води 5-часова битка с Денис Шаповалов, срещу когото поднесе изненада предишния кръг, но явно не му бяха останали много сили.

Това не разконцентрира първата ни ракета - първият му сервис работеше, а оттам и всичко останало. В двата сета днес той показа, че формата му в Париж върви възходящо, засега не е дал сет на опонентите си.

Димитров проби още в първия гейм на мача. И още веднъж, така резултатът набързо набъбна до 4:0. Испанецът се съвзе и намали, но един гейм бе всичко, което успя да вземе в откриващата част на третия по големина корт в тенис комплекса.

С третия пробив от началото на двубоя Григор поведе в общия резултат. А неговият съперник поиска рехабилитатор.

Българинът сервираше първи във втория сет, дръпна в резултата, а Карбайес Баена изравни. Стигна се до нова размяна, като в четвъртия гейм Димитров имаше два брейк бола, но не се възползва. По сходен начин се разви и осмият - при 4:3 за най-добрия ни тенисист. От поредната възможност Григор направи решителна крачка за спечелване на сета. Той бе затворен с 6:3 на началния удар на бившия №3 в света.

Малко след това Роберто Карбаейс Баена го уведоми, че не може да продължи. Радващо е, че преди сблъсъка с Циципас хасковлията не се затрудни много и в понеделник ще е напълно възстановен.

Изненадата днес е убедителната победа на квалификанта Даниел Алтмайер (Германия, №186 в света) над осмия в ранглистата Матео Беретини (Италия) - 6:2, 7:6(5), 6:4.

В испански сблъсък Пабло Кареньо Буста отстрани Роберто Баутиста Агут - 6:4, 6:3, 5:7, 6:4. Андрей Рубльов (Русия) пък бе убедителен срещу Кевин Андерсън (РЮА) - 6:3, 6:2, 6:3. На осминафинал е и Мартон Фучович (Унгария) - 7:5, 6:1, 6:3 над Тиаго Монтеро (Бразилия).