Сряда, 24 Април 2024

“Дунав 8806“ отстъпи на „Нефтохимик 2010“ с 65:76 на финала на редовния сезон.

Публикация   19:37     25 Март, 2012 /     akcent.bg   /     510

„Сините феи“ останаха на върха в НБЛ и чакат победителя от „Левски“ - „Берое 07“ на полуфинала.

„Нефтохимик 2010“ остана единственият отбор, който не загуби домакинство от „Дунав 8806“ през сезон 2011/2012. В последния си мач за миналата година момичетата на Петко Маринов нанесоха първо поражение на русенския тим след 67:66 в своята зала „Бойчо Брънзов“ на 22 декември, а на финала на редовния сезон успяха да измъкнат нова победа.

Първите мяколко минути на срещата бяха равностойни, но след това домакините направиха силна серия и дръпнаха с 22:11 след 10 минути игра. Момичетата на Георги Божков обаче показаха, че нямат намерение да се дават лесно на бургазлийки и бързо наваксаха изоставането си. Така на почивката разликата бе вече само 2 точки в полза на „Нефтохимик 2010“ за 43:41. Играта продължи на приливи и отливи, но по-стабилни в изявите си бяха домакините, които не позволиха изравняване на резултата до края за 76:65 след финалната сирена. Решаваща за успеха на бургаския тим се оказа по-точната им стрелба от средно и далечно разстояние, на което те разчитат предимно, като в този мач изненадващо имаха предимство и в борбата за отскочили топки, овладявайки с 10 повече от по-високите русенки. Двете украинки бяха с основен принос за техния успех – Олга Дубровина се отчете с 19 точки и 6 борби, а Катерина Дорогобузова с дабъл дабъл от 11 точки и 12 борби. Бившата „дунавка“ Анета Митева записа 13 точки, с 3/6 от тройката, и 7 борби. За „Дунав 8806“ Шарел Алън реализира 26 точки и овладя 5 борби, Ейдриен Джонсън записа 15 точки и 8 борби, Зорница Костова вкара 10 точки, направи 5 асистенции и открадна 6 топки, а Диана Войнов завърши с 10 точки и 7 борби.

Загубата обаче не попречи на „сините феи“ да завършат на първото място, спечелвайки си домакинско предимство в плейофите. Освен това те ще почиват в четвъртфиналите и чакат спокойно победителят от двойката „Левски“ - „Берое 07“.